فراخوان حضور در پنجاه ونهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کودک بولونیا منتشر شد

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو ، به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، نمایشگاه کتاب بولونیا به عنوان یکی از مهم ترین و معتبرترین نمایشگاه های کتاب جهان در حوزه کتاب کودک و نوجوان هرساله پذیرای بسیاری از فعالان نشر است.

فراخوان حضور در پنجاه ونهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کودک بولونیا منتشر شد

با توجه به برپایی غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب بولونیا 2022 (1 فروردین تا 4 فروردین 1401) از سوی بخش بین الملل خانه کتاب و ادبیات ایران، از کلیه تشکل های صنفی نشر، ناشران و آژانس های ادبی سراسر کشور برای ثبت نام به منظورارائه برنامه برای حضور در این نمایشگاه با توجه به ضوابط و زمان های اعلام شده، دعوت می گردد.

متقاضیان می توانند از امروز (1400/09/23) تا (1400/09/30) به پایگاه الکترونیکی خانه کتاب و ادبیات ایران ایران به آدرس www.ketab.ir مراجعه و ثبت نام نمایند.

اختصاص فضا در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران همراه با امکانات نمایش آثار، درج مشخصات فارسی و چکیده انگلیسی عناوین منتخب در کاتالوگ الکترونیکی کتاب های ایرانی عرضه شده در نمایشگاه و اخذ دعوت نامه از نمایشگاه کتاب بولونیا از جمله امکانات و تسهیلاتی است که برای ثبت نام نمایندگان در نظر گرفته است.

متقاضیان نیز باید تا تاریخ 1400/09/30 در سایت ketab.ir ثبت نام نمایند و برنامه های خود را ارائه دهند. در صورت کسب شرایط حضور باید تفاهم نامه همکاری را امضا نموده و یک نفر را به عنوان متصدی غرفه به صورت ثابت (contact person) حداکثر تا تاریخ 1400/10/7 معرفی نمایند. بعلاوه باید حداکثر تا تاریخ 1400/10/15 کتاب های مناسب و قابل عرضه در نمایشگاه را پیشنهاد و معرفی نمایند. تهیه رایت کاتالوگ (مطابق شیوه نامه مربوط) و ارائه ترجمه متن چکیده کتاب ها (ترجیحاً به زبان انگلیسی یا ایتالیایی) حداکثر تا تاریخ 1400/11/5 و انتقال کتاب های منتخب مطابق لیست اعلام شده حداکثر تا تاریخ 1400/12/15 به محل غرفه نیز از دیگر اقداماتی است که متقاضیان باید انجام دهند.

بدیهی است بر اساس اولویت های مربوط و ظرفیت محدود، نسبت به انتخاب و انعقاد تفاهم نامه همکاری در این خصوص اقدام خواهد شد.

کتاب های قابل عرضه در این نمایشگاه نیز باید مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قابلیت عرضه در بازارهای جهانی نشر و امکان فروش حق امتیاز (رایت) به ناشران سایر کشورها را داشته باشند؛ بعلاوه تألیفی بودن کتاب های پیشنهادی (ارجحیت با کتاب های منتشرشده به زبان های خارجی و یا کتاب های دوزبانه به یکی از زبان های دیگر نظیر انگلیسی، ایتالیایی، عربی، آلمانی، فرانسه، اسپانیولی و... و نیز کتاب های برگزیده در یکی از جوایز یا جشنواره های ملی یا بین المللی است)، جدیدالانتشار بودن کتاب های پیشنهادی (اولویت با کتاب هایی است که آخرین ویرایش و یا تجدید چاپ آن در پنج سال اخیر باشد)، تناسب موضوعی کتاب های پیشنهادی با موضوع نمایشگاه (نمایشگاه با موضوع حوزه کودک و نوجوان برگزار می گردد) و تهیه بروشور و چکیده 150 کلمه ای به زبان انگلیسی برای کتاب های ارائه شده نیز از جمله شرایط حضور در این نمایشگاه است.

ناشرانی که کتاب هایی به زبان غیر فارسی چاپ نموده یا حق امتیاز کتاب های خود را به ناشران خارجی فروخته اند، ناشرانی که تصویرگر و نویسنده آثارشان جوایز بین المللی دریافت نموده باشند در اولویت انتخاب برای حضور قرار دارند؛ ارائه برنامه منسجم حضور، قرار دیدار و آماده سازی کاتالوگ به زبان انگلیسی و ایتالیایی و ارائه برنامه برای معرفی و مذاکره درباره آثار خود در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران و کوشش برای عرضه آثار در بازار نشر بین الملل از دیگر اولویت های انتخاب ناشران برای حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب کودک بولونیا است.

گفتنی است پذیرش بر اساس وصول تقاضا و ارائه مستندات مبنی بر توانایی اجرای اقدامات متقاضیان و دارا بودن اولویت های یاد شده، است.

در صورت داشتن هرگونه سوال و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 66415540-021 مدیریت امور نمایشگاه های خارجی تماس بگیرند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "فراخوان حضور در پنجاه ونهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کودک بولونیا منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان حضور در پنجاه ونهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کودک بولونیا منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید