با واکسن سینوفارم به کدام کشورها می توان سفر کرد؟

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو، کارت واکسن کرونا به یکی از مدارک لازم برای ورود به بسیاری از کشورها تبدیل شده است. هر کشور در تایید و تزریق واکسن های فراوری شده مختار است و از آنجا که سینوفارم جز واکسن های پر استفاده در ایران است جا دارد که بدانیم با واکسن سینوفارم به کدام کشورها می توان سفر کرد؟

با واکسن سینوفارم به کدام کشورها می توان سفر کرد؟

با کنترل نسبی ویروس کرونا به واسطه واکسیناسیون جهانی بیشتر کشورها مرزهای جهانگردی خود را باز نموده و شرایط نو را برای ورود جهانگردان اعلام نموده اند. داشتن کارت واکسیناسیون یکی از شرایط ورود به بعضی از مقاصد جهانگردی می باشد. البته هر کشور هم واکسن های مورد تایید خود را اعلام نموده است.

به علت اینکه بیشتر ایرانی ها واکسن سینوفارم را برای تزریق در دسترس دارند بایستی بدانیم که کدام کشورها این واکسن را قبول دارند.

کدام کشورها وا کسن سینوفارم را قبول دارند؟

سینوفارم از واکسن های کرونا چینی ست که مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته است. این واکسن در کنار آسترازنکا و واکسن های فراوری شده در داخل از واکسن های پر استفاده به وسیله ایرانی ها به شمار می رود. اما سوال اصلی اینجاست که با توجه به شرایط نو بوجود آمده با واکسن سینوفارم سفر به کدام کشورها امکان پذیر می باشد؟

سفر به اروپا با سینوفارم

کشورهای اروپایی هم شرایط ورود جهانگرد به این قاره سرسبز را اعلام نموده اند. برای سفر به اروپا واکسن های فراوری شده علاوه بر تایید سازمان بهداشت جهانی بایستی به تایید اتحادیه اروپا هم برسند. هر چند که واکسن سینوفارم هنوز به تایید این اتحادیه نرسیده اما در فهرست تایید بعضی از کشورهای اروپایی قرار گرفته است.

بدین ترتیب با داشتن کارت واکسیناسیون سینوفارم می توان تور اروپا را رزرو به این کشورها سفر کرد:

هلند: هلند از جمله کشورها اروپایی ست که طبق تأیید وزارت جهانی بهداشت واکسن سینوفارم را قبول داشته و افرادی که هر دو دوز این واکسن را دریافت نموده و حداقل 14 روز از تاریخ واکسینه شدن گذشته باشد می توانند پس از دریافت به هلند سفر نمایند.

بر طبق آمارها در حال حاضر حدود 65 درصد از مردم هلند واکسینه شده و خبر خوب اینکه قانون قرنطینه برای مسافران این کشور که هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند وجود ندارد.

اسپانیا

تور اسپانیا از پرطرفدارترین پکیج های جهانگردی به شمار می رود؛ اما اسپانیا هم مانند سایر کشورها جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا مدت ها مرزهای جهانگردی خود را بسته نگاه داشت. در چند ماه اخیر و پس از واکسیناسیون گسترده امکان ورود جهانگردانی که هر دو دوز واکسن کرونا مورد تأیید دولت اسپانیا را دریافت نموده اند به این کشور فراهم شد.

خوشبختانه نام سینوفارم هم در میان فهرست واکسن های مورد تأیید قرار گرفته و مسافران ایرانی می توانند پس از دریافت ویزا شینگن بدون قرنطینه به این کشور سفر نمایند.

یونان

یونان به عنوان یکی از قطب های جهانگردی در اروپا برای ورود جهانگردان به این کشور اعلام آمادگی نموده است. در حال حاضر بیش از 60 درصد از مردم یونان واکسینه شده و در ایمنی نسبی به سر می برند.

این کشور هم واکسن چینی سینوفارم را با تأیید وزارت جهانی بهداشت به رسمیت شناخته و امکان سفر جهانگردان به یونان را با کارت واکسیناسیون فراهم نموده است. مقامات یونانی امید دارند که با ورود جهانگردان خسارات ناشی از کرونا را تا حد بسیار زیادی جبران گردد.

سوئیس

زیبایی های طبیعی و جاذبه های تفریحی سوئیس بر هیچکس پوشیده نیست. از این رو بی شک باز شدن مرزهای جهانگردی این کشور بسیار مورد توجه جهانگردان قرار گرفته است. مسافران با داشتن کارت واکسن سینوفارم می توانند به سوئیس سفر نمایند.

ایسلند، سوئد، سوئیس، فنلاند، گرجستان، مقدونیه شمالی، مونته نگرو و صربستان و قبرس از دیگر کشورهای اروپایی هستند که با کارت واکسن سینوفارم می توانید به آن ها سفر کنید.

سفر به مقاصد آسیایی با واکسن سینوفارم

از آنجا که سینوفارم واکسنی فراوری شده در آسیا می باشد بنابراین به وسیله بیشتر کشورهای آسیایی مورد تایید می باشد.

نکته مهم دیگر اینکه برای ورود به مقاصد آسیایی مانند ترکیه، سریلانکا، مالدیو، امارات و ارمنستان نیازی به کارت واکسن نبوده و فقط کافیست نتیجه تست منفی کرونا را در پرواز رفت و برگشت همراه داشته باشید.

هر چند که سینوفارم در بیشتر کشورهای آسیای مورد تایید است اما در حال حاضر تنها تایلند مرزهای خود را به روی جهانگردان باز نموده و سایر مقاصد مانند بالی، هند، گوا، آذربایجان، فیلیپین و … اطلاعیه ای در این خصوص صادر ننموده اند.

شرایط ورود به تایلند به سینوفارم

  • مسافرانی که هر دو دوز واکسن چینی سینوفارم را دریافت نموده اند در بدو ورود به بانکوک، پاتایا، چیانگ مای و هواهین به مدت 70 شب در هتل قرنطینه می شوند.
  • مسافرانی که هر دو دوز واکسن چینی سینوفارم را دریافت نموده اند می توانند بدون قرنطینه به شهرهای پوکت، سامویی، کرابی، پانگ نا و سورات تانی سفر نمایند.
  • از مسافران در بدو ورود تست PCR گرفته شده و در صورت منفی بودن جواب، جهانگردان می توانند از هتل خارج شوند.
  • جواب تست PCR حداکثر تا 24 تعیین خواهد شد.
  • مسافران باید قبل از سفر به پوکت هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت نموده و کارت واکسن دیجیتال داشته باشند.

نکته مهم: مسافران ایرانی برای دریافت کارت واکسن دیجیتال می توانند به وب سایت https://vcr.salamat.gov.ir مراجعه نمایند.

سفر به کدام کشورها با واکسن سینوفارم ممنوع است؟

هر چند که واکسن سینوفارم به وسیله سازمان جهانی بهداشت تأیید شده است با این حال هنوز وزارت بهداشت بعضی از کشورها آن را به رسمیت نمی شناسد. در نتیجه با کارت واکسیناسیون سینوفارم امکان سفر به این مقاصد وجود ندارد.

آمریکا طبق صدور اطلاعیه ای ورود جهانگردان به این کشور را از ماه نوامبر مشروط بر داشتن کارت واکسن آزاد اعلام نموده است؛ اما هنوز تعیین نشده که آیا سینوفارم هم جز واکسن های مورد تأیید این کشور می باشد یا خیر!

کشورهای اروپایی بریتانیا، آلبانی، بلژیک، بوسنی و هرزگووین، بلغارستان، کروواسی، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فرانسه، آلمان، ایرلند، ایتالیا، کوزوو، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، موناکو، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، سن مارینو، اسلوواکی و اسلونی و کانادا از جمله مقاصدی هستند ورود مسافران با واکسن سینوفارم را به رسمیت نمی شناسند.

نکته مهم: قوانین تایید یا عدم تأیید واکسن چینی سینوفارم در کشورها ممکن است تغییر نموده و مورد بازنگری قرار گیرد.

بیشتر بخوانید …

جهانگردانی که واکسن کرونا را به طور کامل دریافت نموده اند می توانند به کانادا سفر نمایند

واکسن های کرونا مورد تایید برای سفرهای خارج از کشور

قوانین سفر به ترکیه در دوره کرونا

نکات مهم برای سفرهای نوروز 1400 در دروه کرونا

معرفی تورهای نوروز 1400 آژانس هواپیمایی وبلاگ گپ و گفتگو

در دوره کرونا کدام کشورها مرزهایشان را به روی جهانگردان ایرانی گگردده اند؟

افتخارات آژانس هواپیمایی وبلاگ گپ و گفتگو

چه ایرلاین هایی از تهران به کانادا پرواز دارند؟

با 10 غذای محبوب در ژاپن آشنا شوید

حمل کدام وسایل در پرواز ممنوع است؟

10 هتل لوکس ایران که باید در آنها اقامت کرد

منبع: ستاره ونک

به "با واکسن سینوفارم به کدام کشورها می توان سفر کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با واکسن سینوفارم به کدام کشورها می توان سفر کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید