کما؛ گیاهی برای درمان هیستری و تسکین درد کمر

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو، مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: برای بیماری هیستری از آنغوزه یا کما استفاده می شود و برای تسکین درد کمر و رفع تشنج مفید است.

کما؛ گیاهی برای درمان هیستری و تسکین درد کمر

به گزارش، محسن پویان اظهار کرد: از گیاه کما صمغ زرینی به دست می آید که در طب گیاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود: این گیاه که به نام های آنغوزه، انگژد، حلتیت، صمغ الانجدان، انگدان و کمات نیز شناخته می شود، طبیعتی گرم و نسبتا خشک دارد.

این پژوهشگر ادامه داد: برای بیماری هیستری از آنغوزه استفاده می شود؛ به این ترتیب که یک گرم آنغوزه را در 50 میلی لیتر آب پس از ساییدن کاملا مخلوط کرده تا مثل شیر شود.

پویان با بیان اینکه این مخلوط باید روزی سه نوبت و در دو روز مصرف شود، شرح داد: این گیاه ضداسپاسم و خلط آور است.

مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این گیاه ضد کرم های انگلی بوده و ملین است، اظهار کرد: کما در درمان جوش و دمل کاربرد دارد و برای تسکین درد کمر و برطرف تشنج مفید است.

پویان با بیان اینکه این گیاه خاصیت قاعده آور داشته، ادرارآور و شیرافزاست، افزود: این گیاه خاصیت ضدقارچ و ضد تومور دارد.

وی با اشاره به اینکه آنغوزه محرک تنفس و برطرف کننده ناراحتی های تنفسی است، اظهار کرد: این گیاه برای درمان ناخنک چشم کاربرد داشته و برای درمان صرع و اختلالات عصبی مفید است.

مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه گیاه کما، گیاهی مقاوم در مقابل تنش های کم آبی، باد های گرم و خشک و زمین های کم بهره نیمه بیابانی است، یادآور شد: این گیاه با شرایط اقلیمی خراسان جنوبی تطابق و سازش حاصل کرده است.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کما؛ گیاهی برای درمان هیستری و تسکین درد کمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کما؛ گیاهی برای درمان هیستری و تسکین درد کمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید