رئیس جمهور ابلاغ کرد که سفرهای جدید ممنوع خواهد شد

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو، سخنگوی دولت از ابلاغ جدید رئیس جمهور اطلاع داد و گفت: رئیس جمهور ابلاغ کردند سفرهای جدید ممنوع خواهد شد و خروج از شهرها ممنوع خواهد بود.

رئیس جمهور ابلاغ کرد که سفرهای جدید ممنوع خواهد شد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری وبلاگ گپ و گفتگو از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی ربیعی در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار کرد: متأسفانه توصیه های بهداشتی توسط تعدادی از هم وطنان مورد توجه قرار نگرفته و همین ممکن است سطح تماس های بیشتری را داشته باشد و منجر گردد به اینکه موج دوم شیوع این بیماری را داشته باشیم.

او از دستور جدید رئیس جمهور اطلاع داد و گفت: بعد از این گزارش، امروز رئیس جمهور ابلاغ کرد که سفرهای جدید ممنوع خواهد بود. خروج از شهرها ممنوع خواهد بود و اینکه چه کسانی و برای چه کارهایی می توانند از شهرها خارج شوند آیین نامه آن توسط وزارت کشور تصویب می گردد و ابلاغ خواهد شد؛ بنابراین طبق مصوبه سفرهای جدید را ممنوع اعلام می کنیم؛ از مردم هم می خواهیم در این زمینه همراهی نمایند.

سخنگوی دولت ادامه داد: آمار نشان می دهد که سفر در جاهایی که انجام شده، موج جدیدی از بیماری انجام شده است. هیئت وزیران توصیه می نماید از همه کسانی که به سفر می فرایند بازگشت خودشان را طوری تنظیم نمایند که بازگشتشان به روزهای آخر نرسد و منجر به این نگردد که تجمع ایجاد کنیم؛ بنابراین امروز توصیه می کنیم کسانی که سفر رفته اند، بازگشت خودشان را از همین امروز برنامه ریزی نمایند و این بازگشت به روزهای آخر تسری پیدا نکند.

ربیعی توضیح داد: این تصمیم سخت گیرانه است و ممکن است تعدادی از مردم را ناراضی کند ولی ما ناچاریم برای سلامت عمومی و حفظ جامعه این تصمیم سخت گیرانه اعمال کنیم. تخلف از این دستور را قوه قضائیه آنالیز می نماید و اعلام می نماید و بر اساس قوانین جرائم خاص خودش را اعمال خواهد نمود. البته نیروی انتظامی نیز پیشگیری و جلوگیری خواهد نمود.

او با بیان اینکه در جلسه هیئت دولت گزارشی از تصمیمات قبلی دولت ارائه شد، گفت: ما بازارها را تعطیل کردیم. مراکز تفریحی و تجمعی را تعطیل کردیم و بسیاری از اصناف را تعطیل کردیم. تأکید ما بر این بود فقط مراکزی که خرید روزمره مردم و کالاهایی که احتیاج مردم است، باز بماند؛ بنابراین امروز با دستور رئیس جمهور، ادارات و فعالیت های مالی مگر در موارد حساس و زندگی روزمره مردم تا 15 فروردین تعطیل اعلام می گردد و در حقیقت سختگیری بیشتری نسبت به مراکزی که باز خواهد بود، صورت خواهد گرفت و لیست آن را وزارت بهداشت اعلام خواهد نمود و این لیست با هماهنگی وزارت صمت نهایی خواهد شد.

سخنگوی دولت یادآور شد: همین جا ضروری است اعلام کنم گزارشی که وزارت صمت در جلسه هیئت دولت دادند، ما حتی بیش از سال گذشته وارداتمان را صورت دادیم و فراوریات داخلی مان را خرید کردیم و برای چند ماه آینده هم هیچ نگرانی حتی از خریدهای زیادی مردم نداریم ولی توصیه می کنیم مردم در کمال آرامش اطمینان داشته باشند، این کالاها موجود هست.

ربیعی گفت: امروز رئیس جمهور تأکید کردند جاهایی که به زندگی روزمره مردم مرتبط است حتی به صورت سه شیفت هم کار نمایند و اگر ضروری است تمهیداتی اندیشیده گردد. هم فراوری سه شیفت و هم مراکز خرید سه شیفت در آن جا صورت بگیرد.

او در مورد تعطیلی ادارات نیز اظهار کرد: بر اساس تصمیمی که دیروز در ستاد مبارزه با کرونا گرفتیم ادارات را تعطیل اعلام کردیم، مگر در مواردی که زندگی روزمره مردم در میان است و باید با حداقل ها در ادارات حضور خواهند یافت. با مدیریتی که رؤسای سازمان ها برای اجرای این تصمیمات خواهند داشت به هیچ عنوان اقتصاد کشور هم آسیب نخواهد دید اما تعطیل کردن ادارات نیز همراه با آسیب ندیدن روال اداری صورت خواهد گرفت.

سخنگوی دولت گفت: امروز گزارشی ارائه شد مبنی بر اینکه هنوز در پارک ها و بعضی از مراکز تجمعاتی صورت می گیرد و عده ای روال عادی دوردور خودشان را دارند، بر همین اساس سختگیری بیشتری اعمال خواهد شد.

ربیعی اظهار داشت: ما سال جاری سیزده به در مثل سال گذشته را نخواهیم داشت و تمام مراکزی که تجمع خواهد بود، ممنوع می گردد و در این مراکز اماکن تجمعی نخواهد داشت و جلوگیری خواهد شد و اگر هم احساس کنیم ترددهای غیرضروری در شهر صورت گیرد حتماً تصمیمات سخت گیرانه ای اعمال خواهید کرد.

وی در مورد تصمیماتی در مورد غربالگری نیز گفت: هیئت وزیران برای طرح غربالگری تأکید دارد. بر اساس این طرح افرادی که مبتلا هستند شناسایی می شوند و با تمهیدات که وزارت ارتباطات اندیشیده است، حرکت این افراد شناسایی شده و امروز ابلاغ شد افرادی که مشکوک هستند یا افرادی که مبتلا هستند، حتماً در مورد این ها اعمال قانون خواهد شد، زیرا این ها باید قرنطینه شوند و وزارت بهداشت قوانینی را خواهد اندیشید. درصورتی که ابتلاء بسیار شدید نباشد در خانه قرنطینه می شوند و اگر ابتلاء شدید باشد در نقاهتگاه های وزارت بهداشت باید 15 روز خود را سپری نمایند.

انتهای پیغام/4079/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "رئیس جمهور ابلاغ کرد که سفرهای جدید ممنوع خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور ابلاغ کرد که سفرهای جدید ممنوع خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید