بارش های بهاری در نیشابور بی سابقه بود

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس اداره هواشناسی نیشابور گفت: میزان بارندگی ها در فروردین ماه امسال طی 30 سال گذشته بی سابقه بوده و طبق پیش بینی های هواشناسی این میزان بارش بهاری در اردیبهشت ماه نیز ادامه خواهد داشت.

بارش های بهاری در نیشابور بی سابقه بود

مهدی بلوکی در گفت وگو با وبلاگ گپ و گفتگو بیان نمود: بر اساس محاسبه سال زراعی بالغ بر 100 میلیمتر میزان بارندگی برای سه سال پر بارش، طی پنج سال اخیر در نیشابور ثبت شده است.

وی ادامه داد: طبق پیش بینی های صورت گرفته سه موج بارشی طی 10 روز آینده این شهرستان را فرا خواهد گرفت که هر چه به سمت موج آخر نزدیک شویم میزان بارندگی بیشتر می گردد و باید شهروندان به ویژه کشاورزان تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت را بیندیشند.

بلوکی با اشاره به بی سابقه بودن میزان بارش باران در فروردین ماه امسال نسبت به 30 سال گذشته در همین مدت بیان نمود: از ابتدای سال زراعی تا کنون 290 میلیمتر بارش در این شهرستان ثبت شده که بیشترین میزان بارندگی مربوط به فروردین ماه است، سال زراعی گذشته این منطقه 313 میلیمتر بارندگی داشته است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه بارش های رگباری در بهار طی زمان کم و با شدت می بارد، منجر به جاری شدن سیلاب می گردد و بر این اساس خسارت هایی به ویژه در اراضی کشاورزی و باغات در بر دارد.

رئیس اداره هواشناسی نیشابور گفت: بارش های شدید و سرمازدگی را در آخرین هفته فروردین ماه امسال در نیشابور داشتیم، این بارش ها سبب جاری شدن سیل در بعضی مناطق به ویژه اطراف شهر و روستاها شد و نیز 272 میلیارد تومان به مزارع و باغات خسارت وارد کرد.

وی یادآور شد: همچنین صاعقه جان دو نفر از شهروندان را گرفت و به تاسیسات مخابراتی و الکترونیکی نیز آسیب زد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بارش های بهاری در نیشابور بی سابقه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش های بهاری در نیشابور بی سابقه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید