طی 6 ماه عراق 13 عملیات ضد تروریسم انجام داده، ظهور مجدد داعش در مناطق تحت کنترل ائتلاف آمریکا

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق از انجام 13 عملیات نظامی برای ریشه کن کردن داعش در این کشور طی شش ماه گذشته اطلاع داد. در همین حال دیده بان حقوق بشر سوریه خاطرنشان کرد که داعش فعالیتش را در مناطق تحت کنترل ائتلاف بین المللی در مرزهای مشترک عراق و سوریه از سر گرفته است.

طی 6 ماه عراق 13 عملیات ضد تروریسم انجام داده، ظهور مجدد داعش در مناطق تحت کنترل ائتلاف آمریکا

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو، تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق در گفت وگو با خبرگزاری المعلومه اظهار داشت که نیروهای این کشور از شروع امسال میلادی تا کنون 13 عملیات نظامی را برای ریشه کن کردن داعش در عراق شروع نموده اند.

وی در این باره گفت: ادامه عملیات های نظامی به ادامه فعالیت داعش بستگی دارد و تروریست ها درصدد هستند از هر شرایطی در عراق سوء استفاده نمایند.

الخفاجی اضافه نمود: درست است که ما توانستیم اراضی عراق را از وجود عناصر تروریستی پاک کنیم اما درحال حاضر نیز هسته های پنهانی از این عناصر وجود دارند، بنابراین باید عملیات های نظامی و امنیتی برای سرانجام حضورشان در عراق ادامه یابد.

وی تأکید کرد: داعش بیش از سه سال و شش ماه کنترل بعضی شهرهای عراق را در دست داشت و توانست به داخل بعضی مناطق نفوذ کند، در نتیجه سخت است که طی چند عملیات نظامی محدود به وجود داعش سرانجام داد.

این مقام عراقی در ادامه توضیح داد: عراق از ابتدای امسال شرایط غیرعادی را در زمینه های مختلف، ازجمله سیاسی، اجتماعی، مالی و بهداشتی تجربه نموده است و این شرایط بر شرایط امنیتی کشور تاثیر می گذارد.

الخفاجی همچنین اظهار داشت که عناصر داعش نباید گمان نمایند شرایط کنونی، نیروهای عراق را از تعقیب و مجازات آنها منصرف می نماید.

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق در سرانجام اظهار داشت، جنگ امروز با داعش جنگ اطلاعاتی و امنیتی است نیروهای امنیتی طبق داده های اطلاعاتی و به لطف همکاری شهروندانعراقی با دستگاه های امنیتی هراز چندگاهی عملیات های محصر به فردی را علیه داعش انجام می دهند.

احیای داعش

در همین حال، دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به گروه های مخالف از فعال شدن دوباره داعش در مناطق تحت کنترل ائتلاف بین المللی و نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در مناطق مرزی مشترک عراق و سوریه اطلاع داد.

دیده بان حقوق بشر سوریه در این باره گزارش داد، طی دوره گذشته و به دلیل نبود تدابیر امنیتی در مناطق مختلف تحت کنترل نمودها و ائتلاف بین المللی تحت امر آمریکا، عناصر داعش داعش عملیات هایشان در مناطق مختلف را تشدید کردند و مناطق مذکور شاهد تشدید عملیات های آدم ربایی، ترور، اخاذی، تهدید به قتل و تحمیل پرداخت مبالغی به شهروندان به عنوان زکات بوده اند.

طبق این گزارش، داعش طی 10 روز پنج حمله در این مناطق انجام داد که آخرین مورد آن حمله به مثلث حلب ـ حماه ـ رقه بود و به دنبال آن درگیری های شدیدی میان این عناصر و نیروهای ارتش سوریه شکل گرفت و منجر به کشته و مجروح شدن 15 تن از نیروهای سوریه شد.

دیده بان حقوق بشر سوریه در ادامه گزارش خود نوشت: حملات عناصر داعش تنها شامل ارتش سوریه نمی گردد و این عناصر 16 ژوئن به چهار چوپان در منطقه الغانم العلی در شرق رقه حمله کردند و تمامی گله های آنها را به غنیمت گرفتند و محصولات کشاورزی را نیز به آتش کشیدند.

طبق این گزارش، چند فرد مسلح نیز که احتمال داده می گردد از عناصر داعش بوده باشند با حمله ناگهانی به ساختمان شهرداری الطیانه کارمندان آن را در یک جا جمع کردند و شهردار این شهر را در مقابل چشمان کارمندان کشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طی 6 ماه عراق 13 عملیات ضد تروریسم انجام داده، ظهور مجدد داعش در مناطق تحت کنترل ائتلاف آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طی 6 ماه عراق 13 عملیات ضد تروریسم انجام داده، ظهور مجدد داعش در مناطق تحت کنترل ائتلاف آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید