پیشتازی 10 درصدی بایدن از ترامپ در یک نظرسنجی جدید

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو، نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از دونادل ترامپ 10 درصد جلو افتاده است.

پیشتازی 10 درصدی بایدن از ترامپ در یک نظرسنجی جدید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گپ و گفتگو، نتیجه یک نظرسنجی که در سراسر ایالت های آمریکا انجام شده جدید نشان می دهد جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری با اختلاف 10 درصدی از دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی این کشور پیش افتاده است.

در این نظرسنجی که توسط سی بی اس انجام شده 51 درصد از شرکت کنندگان از بایدن و 41 درصد از ترامپ حمایت کرده اند.

پیش از این نظرسنجی دیگری منتشر شده بود که نشان میداد بایدن از ترامپ در ایالت کارولینای شمالی که به طور سنتی رأیش به سبد جمهوری خواهان ریخته می شد پیش افتاده است.

هفته نامه نیوزویک نوشته این نظرسنجی از آن جهت حائز اهمیت است که بیشتر رأی دهندگان این ایالت در انتخابات سال های 2012 و 2016 به نامزد حزب جمهوری خواه رأی داده اند.

در این نظرسنجی که شبکه خبری ان بی سی همراه با موسسه افکارسنجی ماریست متولی انجام آن بوده 51 درصد شرکت کنندگان از جو بایدن و 44 درصد از ترامپ حمایت کرده اند.

رأی دهندگان در ایالت کارولینا در بیشتر انتخابات ریاست جمهوری از سال 1968 به این سو به نامزدهای حزب جمهوری خواه رأی داده اند. دو استثنا در این میان، سال های 1976 و 2008 بوده که در اولی رأی این ایالت به سبد جیمی کارتر و در دومی به سبد آرای باراک اوباما رفت.

در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016، دونالد ترامپ با اختلاف 3.6 درصدی در این ایالت از رقیبش، هیلاری کلینتون پیشی گرفت.

نتیجه نظرسنجی مشترک شبکه سی ان ان و موسسه اس اس آر اس که امروز منتشر شد هم نشان داد در فاصله کمتر از صد روز مانده به موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ در چند ایالت تعیین کننده که در سال 2016 در آنها پیروز شده بود، از جو بایدن عقب است.

وبگاه خبری- تحلیلی پولیتیکو در گزارشی نتیجه دو نظرسنجی اخیر در آمریکا درباره شرایط دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 (13 آبان ماه 1399) را منتشر کرد.

طبق این گزارش، نظرسنجی مشترک شبکه سی ان ان و موسسه اس اس آر اس نشان می دهد بایدن در چند ایالت تعیین کننده شامل فلوریدا، آریزونا و میشیگان از دونالد ترامپ با اختلاف چند درصد جلو افتاده است.

نتیجه این نظرسنجی ها از نارضایتی های گسترده از عملکرد دولت ترامپ در بحبوحه شیوع ویروس کرونا حکایت دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پیشتازی 10 درصدی بایدن از ترامپ در یک نظرسنجی جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشتازی 10 درصدی بایدن از ترامپ در یک نظرسنجی جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید