عادت بدی که استقلالی ها هنوز آن را ترک نکرده اند

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو، تیم فوتبال استقلال در فصل نوزدهم بر خلاف خط حمله قدرتمندش، در فاز دفاعی توفیق چندانی نداشت و کمتر پیش می آید که این تیم در طول 90 دقیقه بازی دروازه اش باز نشود.

عادت بدی که استقلالی ها هنوز آن را ترک نکرده اند

گل خوردن و ساده گل خوردن، عادت بدی است که آبی ها از ابتدای فصل به آن مبتلا بوده و امتیازات زیادی هم به خاطر آن از دست داده اند. چه بسا اگر آنها در بسیاری از بازیها گل های ساده ای به خصوص در دقایق پایانی هر بازی دریافت نمی کردند اکنون چنین فاصله ای تا صدر جدول نداشتند.

آبی ها که با 39 گل زده بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارند، با 22 گل خورده ضعیف ترین خط دفاعی در بین 6 تیم بالای جدول را دارند. آنها در این فصل تنها در 4 بازی پیروز به ثبت کلین شیت شده اند و در 16 بازی دروازه شان حداقل برای یک بار باز شده است.

شاگردان مجیدی که برای بازگشت به لیگ برتر آماده می شوند، با دو ملاقات تدارکاتی مقابل خوشه طلایی ساوه و طرفدار مراحل آماده سازی خود را ادامه دادند. آبی پوشان ابتدا مقابل خوشه طلایی با نتیجه 2-2 متوقف شدند و سپس توانستند طرفدار را با نتیجه 3 بر یک شکست دهند.

اتفاقی که در این دو ملاقات تدارکاتی برای آبی ها روی داد، گل خوردن مقابل تیم های غیر لیگ فزونی بود و این نتایج نشان می دهد آنها بعد از تعطیلات حدودا 4 ماهه هنوز ترک عادت نکرده و امکان این که همچنان در ملاقاتهای خود در ادامه مسابقات لیگ برتر به راحتی دروازه شان باز گردد وجود دارد.

اگر فرهاد مجیدی می خواهد در مدت زمان نه چندان طولانی باقی مانده از فصل نوزدهم شانس تیمش را برای قهرمانی آزمایش کند، باید تیمش را از این عادت نه چندان پسندیده دور کند و ساختار دفاعی تیمش را در 10 بازی باقی مانده طوری سازمان دهی کند که مثل بازیهای گذشته به راحتی دروازه اش باز نگردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "عادت بدی که استقلالی ها هنوز آن را ترک نکرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عادت بدی که استقلالی ها هنوز آن را ترک نکرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید