صادرات بیش از 1000 تن شیر و فرآورده های لبنی از آذربایجان شرقی

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو، خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی از صادرات 1141 تن شیر و فرآورده های لبنی طی چهار ماهه اول امسال به کشورهای مختلف دنیا اطلاع داد.

صادرات بیش از 1000 تن شیر و فرآورده های لبنی از آذربایجان شرقی

امیرحسین بهداد اظهار کرد: طی چهار ماه اخیر میزان 1141 تن مواد و فرآورده های لبنی شامل شیر خشک، شیر خام و کره حیوانی پس از انجام آزمایشات فیزیکوشیمیایی، میکروبی، آزمایشات سنجش میزان آنتی بیوتیک ها و به جامانده فلزات سنگین و آزمایش اختصاصی آفلاتوکسین در شیر با تائید دامپزشکی استان مجوز برای صادرات این محصولات از سوی اداره قرنطینه و امنیت زیستی اداره کل دامپزشکی استان صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان، وی در این خصوص اظهار کرد: این محصولات به کشورهای عراق، سوریه و آذربایجان صادر شده است.

وی تشریح کرد: دامپزشکی استان در تمامی مراکز جمع آوری، مسئولان فنی-بهداشتی خود را مامور نموده تا شیرها را از نظر رنگ، طعم و بو، دانسیته(وزن مخصوص)، نقطه انجماد، تست الکل، تست بازدارنده میکروبی، اسیدیته و PH آنالیز و آزمایش کند.

بهداد ادامه داد: پس از آنالیز و تجزیه و تحلیل نتایج آزمایشات مقدماتی و تکمیلی، در صورتی که شیرخام قابل دریافت باشد به محل تخلیه شیرخام راهنمایی و پس از عبور از فیلتر و هواگیری و خنک شدن ذخیره می شوند؛ بعد از طی این مراحل به کارخانجات فراوری شیر و فرآورده های لبنی ارسال می شوند تا مراحل پاستوریزاسیون و سایر مراحل فرآوری مواد لبنی بر روی آن ها انجام گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "صادرات بیش از 1000 تن شیر و فرآورده های لبنی از آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات بیش از 1000 تن شیر و فرآورده های لبنی از آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید