کرونا مهمان همیشگی ما خواهد بود؟

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو، اید درک کنید که این ویروس فقط برای امروز یا تا تابستان و تا پائیز به نزد انسان ها نیامده است. او سال ها حتی برای سال ها شاید همواره آمده است.

کرونا مهمان همیشگی ما خواهد بود؟

ویتالی زورف، دانشمند ویروس شناس روس گفت ویروس کرونا SARS-CoV-2 برای همواره به نزد نوع بشر آمده است.

ویتالی زورف در مصاحبه با تلویزیون روسیه گفت: باید درک کنید که این ویروس فقط برای امروز یا تا تابستان و تا پائیز به نزد انسان ها نیامده است. او سال ها حتی برای سال ها شاید همواره آمده است.

به گفته تا 70 درصد از جمعیت دنیا به کووید ـ. 19 مبتلا خواهند شد. وی شرح داد: این چنان عفونتی است که همچون آنفلوانزا و آدنو ویروس با آن برای همواره زندگی خواهیم کرد.

این ویروس شناس اضافه نمود: در صورت آزمایش گسترده روس ها برای تشخیص ویروس کرونا، تعداد افراد مبتلا بیشتر خواهد بود، اما ممکن است موارد مرگ و میر کاهش یابد. علاوه بر این، وی اطلاعات مربوط به مرگ و میر پنج درصدی بر اثر ابتلا به کروناویروس را رد کرد و گفت که این رقم حتی از آنفولانزا کمتر است.

به گفته وی، علیرغم میزان کمتر شیوع آنفولانزا در ایالات متحده، تعداد بیشتری از آمریکایی ها بر اثر این بیماری ویروسی جان خود را از دست داده اند.

دیروز الکسی مازوس، کارشناس ارشد روس در زمینه تشخیص و درمان ایدز تأثیر واکسیناسیون علیه سل را در مبارزه با ویروس کرونا ارزیابی کرد. وی گفت که ممکن است در روسیه شیوع کرونا کمتر از کشور های اروپایی باشد، زیرا مردم علیه بیماری سل واکسینه شده اند.

طبق ارقام منتشره منتشره از سوی دانشگاه جان هاپکینز تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در دنیا به 1100283 نفر رسیده و از بین آن ها 58.929 نفر جان باختند. در ضمن 226.669 بیمار درمان شده اند.

در روسیه بیش از 4 هزار مورد ابتلا وجود داردو 34 نفر جان باخته اند. نوع جدید کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین گسترش پیدا کرد ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند، اما دیرتر کارشناسان به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن یک ویروس جدید از نوع کرونا است.

سازمان بهداشت دنیای در ماه مارس اعلام نموده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است. اکنون با گذشت حدود سه ماه، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته، اما این بیماری هولناک به کشور های دیگر رخنه نموده است. در ایران و دیگر کشور ها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری به مدت دو هفته در خانه بمانند.

این ویروس می تواند به وسیله قطرات تنفسی از انسان به انسان منتقل گردد. دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی دربدن فرد مبتلا ظاهر می گردد.

علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. بعضی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می شوند. آنچه باعث نگرانی می گردد این است که فرد دچار ذات الریه گردد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "کرونا مهمان همیشگی ما خواهد بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا مهمان همیشگی ما خواهد بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید