ممانعت ترکیه از وصل آب شرب مردم الحسکه توسط هلال احمر سوریه

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو، سازمان هلال احمر سوریه مداخله فوری طرف های بین المللی برای توقف اقدام ترکیه در قطع آب شرب بالغ بر یک میلیون نفر از اهالی استان الحسکه را خواستار شد.

ممانعت ترکیه از وصل آب شرب مردم الحسکه توسط هلال احمر سوریه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گپ و گفتگو، هلال احمر سوریه به دنبال اقدام ترکیه در قطع آب شرب به روی بیش از یک میلیون نفراز مردم استان الحسکه در شمال شرق سوریه، از همه طرف های بین المللی درخواست کمک کرده است.

سازمان هلال احمر سوریه در بیانیه ای تاکید کرد: شرایط سخت انسانی که بیش از یک میلیون غیرنظامی از اهالی استان الحسکه در نتیجه اقدام ترکیه و مزدوران آن در قطع کردن آب شرب این استان مجبور به سر بردن با آن هستند، خلاف قوانین بین المللی بشردوستانه است؛ علاوه بر اینکه از دسترسی ایمن تیم های هلال احمر سوریه به ایستگاه علوک برای تعمیر دستگاه ها و اطمینان از دسترسی آب شرب به غیرنظامیان جلوگیری به عمل می آید.

بر اساس گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، در این بیانیه آمده است که تیم های هلال احمر سوریه آماده هستند به محض اینکه اجازه دسترسی به ایستگاه علوک را پید کنند، اقدام به ترمیم و حفاظت از این ایستگاه کنند تا هر چه سریع تر آب شرب اهالی استان الحسکه تامین شود.

اتحادیه ملی مهاجران سوری در سوئد و اروپا که در استکهلم مستقر است، نیز آنچه را جنایت نظام ترکیه در قطع آب شرب به روی استان الحسکه خواند، محکوم کرد.

این اتحادیه در بیانیه ای ضمن درخواست از جامعه بین المللی برای مجازات ترکیه به دلیل ارتکاب جنایت جنگی و کشتار جمعی گفت که ترکیه از طریق این جرایم خود به همه ارزش های انسانی لطمه می زند.

در این بیانیه از سازمان ملل و نهادهای بشردوستانه خواسته شده است برای نجات غیرنظامیان و متوقف کردن این تخلفاتی که جنایت علیه بشریت محسوب می شود، اقدام فوری کنند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) برای دهمین روز متوالی است که نیروهای ترکیه و مزدوران آن بار دیگر پمپاژ آب از ایستگاه علوک در حومه راس العین به شهر الحسکه و شهرک های اطراف آن را قطع و شهروندان شهر الحسکه و اطرافش که تقریبا یک میلیون نفر جمعیت دارد را از آب شرب محروم کردند.

نیروهای ترکیه نقض حقوق بشر در قبال اهالی شهر حسکه را با کنترل بر ایستگاه پمپاژ آب علوک و استفاده از آب به عنوان اسلحه برای تشنگی اهالی و تهدید به زندگی حدود یک میلیون نفر، ادامه می دهند به خصوص که این ایستگاه تنها منبع اصلی تأمین آب آشامیدنی آنها است

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ممانعت ترکیه از وصل آب شرب مردم الحسکه توسط هلال احمر سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممانعت ترکیه از وصل آب شرب مردم الحسکه توسط هلال احمر سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید