خبرنگاران شریعتمداری از پرداخت وام کرونایی به خبرنگاران اطلاع داد

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو، تهران - خبرنگاران - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم بزرگداشت روز خبرنگاران گفت که در صورت تأمین اعتبار وام 10 میلیونی کرونایی به خبرنگاران پرداخت می گردد.

خبرنگاران شریعتمداری از پرداخت وام کرونایی به خبرنگاران اطلاع داد

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو، محمد شریعتمداری روز سه شنبه در ملاقات با اصحاب رسانه در مجموعه فرهنگی ورزشی کوشش، اضافه نمود: سال جاری بعد از 14 سال همسان سازی حقوق بازنشستگان عملیاتی شد و در نتیجه آن حقوق 1.5 میلیون بازنشسته کشوری و 3.5 میلیون بازنشسته کارگری همسان سازی شد.

وی درباره تصویب حق مسکن کارگران در دولت نیز گفت: کوشش می کنیم حق مسکن کارگران به زودی در دولت تصویب گردد و در نتیجه آن حداقل حقوق کارگران نسبت به سال گذشته 44 درصد رشد خواهد داشت.

شریعتمداری، شفافیت را از جمله دستاوردهای وزارت متبوع خود اعلام کرد و گفت: یکی از اقدامات ما در بحث شفافیت عرضه شستا در بورس بود و از این پس باید مدیرعامل شستا به جای ارائه گزارش در اتاق دربسته به مجمع عمومی این شرکت در سالن چند هزار نفری در برابر گزارش حسابرسی شده، پاسخ دهد.

وی اضافه نمود: بعد از عرضه شستا در بورس این شرکت باید به صورت منظم هر 6 ماه یکبار گزارش عملکرد بدهد.

شریعتمداری اضافه نمود: ارزش این شرکت امروز به 450 هزار میلیارد تومان رسیده در حالیکه در ابتدای عرضه، ارزش آن 150 هزار میلیارد تومان بود و بیش از 5 میلیون نفر هر کدام به طور میانگین 500 هزار تومان سهام این شرکت را خریداری کردند

وی اظهارداشت: افشای فساد باید تبدیل به رویه گردد و از افشاگران فساد هم حمایت کنیم و هم جایزه برای افشاگران فساد در نظر بگیریم.

وی همچنین اضافه نمود: وزارت تعاون 1130 عنوان از مشاغل زیر مجموعه شرکت های تأمین اجتماعی و وزارت کار را منتشر کرد. همچنین وام های یارانه داری که به گروه های مختلف پرداخت شده نیز به صورت شفاف اعلام شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به خدمات وبلاگ گپ و گفتگو به جامعه نیز گفت: کوشش بر این است لایحه امنیت شغلی وبلاگ گپ و گفتگو را با یاری تشکل های خبرنگاری تهیه نموده و به وسیله دولت به مجلس تقدیم کنیم.

وی در خصوص پرداخت تسهیلات کرونا به کسب و کارهای آسیب دیده نیز اظهار کرد: در راستای حمایت از کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا 78 میلیارد تومان تسهیلات برای 478 بنگاه خبری تأثیر گرفته از کرونا در قالب 4599 شغل با موضوع کرونا پرداخت شد.

وی اضافه نمود: همچنین اگر منابع دولتی تأمین گردد قرار است وام 10 میلیون تومانی برای وبلاگ گپ و گفتگو به خاطر ایام کرونا و مسائل ناشی از آن پرداخت گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شریعتمداری از پرداخت وام کرونایی به خبرنگاران اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شریعتمداری از پرداخت وام کرونایی به خبرنگاران اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید