جزئیات سند آمریکا درباره تحریم تسلیحاتی ایران

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو، روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی به سند شش صفحه ای آمریکا پرداخت که آن را به عنوان توجیهی قانونی برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و به کارگیری مکانیسم بازگردانی تحریم ها در صورت عدم تصویب قطعنامه مربوط به این تحریم به شورای امنیت ارائه نموده است.

جزئیات سند آمریکا درباره تحریم تسلیحاتی ایران

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو به نقل از ایسنا، نشریه فایننشال تایمز در گزارشی بیان کرد: دیپلمات های شورای امنیت سازمان ملل گفته اند که آمریکا به دلیل خروج از توافق هسته ای در سال 2018 حق ندارد مکانیسم بازگردانی تحریم ها در این توافق را به کار بگیرد.

دولت آمریکا که به تازگی پیش نویس قطعنامه ای را برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به شورای امنیت فرستاده و استدلال قانونی اش را نیز روز پنج شنبه به اعضای شورای امنیت ارائه نموده است، پیش از این تهدید نموده بود که در صورت عدم تصویب این قطعنامه از مکانیسم بازگردانی تحریم ها در توافق هسته ای برای اعمال دوباره تحریم های سازمان ملل علیه ایران استفاده خواهد نمود.

فایننشال تایمز در ادامه مدعی شد که نسخه ای شش صفحه ای از تحلیل قانونی آمریکا که فایننشال تایمز آن را رویت نموده است، این ادعا را مطرح می نماید که آمریکا تحت قطعنامه ای از شورای امنیت (2231) که پشتیبان توافق هسته ای است، از حقی آشکار برای به کار دریافت بازگردانی تحریم ها علیه ایران برخوردار است.

این نشریه اضافه نمود: این سند همچنین مطرح می نماید: هر گونه استدلال مغایری پیشینه ای مخاطره آمیز ایجاد می نماید که می تواند قدرت هر تصمیم شورای امنیت را تهدید کند.

نتیجه رای گیری در شورای امنیت سازمان ملل برای تصویب این قطعنامه ساعت 17:30 روز آدینه به وقت محلی اعلام می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "جزئیات سند آمریکا درباره تحریم تسلیحاتی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات سند آمریکا درباره تحریم تسلیحاتی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید