اعتراض دختران فوتبالیست به بلاتکلیفی لیگ، لطفا به بانوان احترام بگذارید!

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو، بازیکنان تیم های مختلف فوتبال بانوان با انتقاد از بی توجهی مسئولان به مشخص تکلیف شرایط لیگ خواهان اعلام تصمیم قطعی در خصوص ادامه مسابقات شدند.

اعتراض دختران فوتبالیست به بلاتکلیفی لیگ، لطفا به بانوان احترام بگذارید!

به گزارش وبلاگ گپ و گفتگو، با گذشت چند ماه از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی لیگ برتر فوتبال بانوان هنوز تکلیف چهار بازی باقی مانده معین نیست و با اینکه بیشتر مربیان و بازیکنان خواهان اعلام خاتمه لیگ شده اند اما مسئولان فوتبالی در این مورد اعلام نظری نمی نماید. این در حالی است که تکلیف کلیه رده های برتر، دسته دو و سه فوتبال مردان معین شده است. از طرفی مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بدون توجه به بلاتکلیفی باشگاه ها، بازیکنان و مربیان سکوت پیشه نموده اند و جوابگو نیستند.

به همین دلیل چند تن از بازیکنان تیم های مختلف فوتبال با وبلاگ گپ و گفتگو به گفت وگو پرداختند و خواهان تصمیم گیری هر چه سریع تر برای لیگ شدند. آنها این بلاتکلیفی را نشانه بی توجهی مسئولان ورزشی فوتبال به شرایط بانوان قلمداد کردند که به وجهه فوتبال بانوان در جامعه خدشه وارد می نماید.

زهرا قنبری: وجهه فوتبال بانوان زیر سوال می رود

زهرا قنبری، بازیکن تیم شهرداری بم کرمان و خانم گل فوتبال بانوان در سال 97 در خصوص بلاتکلیفی لیگ برتر گفت: اینگونه وجهه فوتبال بانوان زیر سوال می رود. توقع حرفه ای شدن، داریم و باید در تصمیم گیری هایمان هم حرفه ای عمل کنیم؛ نزدیک به 4 ماه از تعطیلی لیگ گذشته، شرایط لیگ های مردان معین شده اما نمی دانم چرا تصمیم قطعی در خصوص لیگ بانوان اعلام نمی گردد تا از این بلاتکلیفی خارج شویم.

او در این مورد اضافه نمود: خیلی از مربیان و بازیکنان خواهان اعلام خاتمه لیگ هستند. پول در فوتبال بانوان آنقدر نیست که امکان رعایت پروتکل های بهداشتی را داشته باشیم. در شرایطی که اختلاف امتیاز تیم های صدر جدول معین است و موافق خاتمه لیگ هستند، امیدوارم سریع تصمیم گرفته گردد تا تیم ها برای فصل آینده برنامه ریزی نمایند.

قنبری به بی توجهی مسئولان به معین تکلیف لیگ بانوان اشاره نمود و گفت: این شرایط خوب نیست. فوتبال بانوان در سال های اخیر جهش خوبی داشته اما این بلاتکلیفی نظرها را از فوتبال بانوان برمی گرداند و این ابهام را ایجاد می نماید که مسئولی دارد یا نه؟ در حالی که همه مسئولان را داریم اما هنوز تصمیم نگرفته اند.

هاجر دباغی: کسی جوابگو نیست

هاجر دباغی، بازیکن تیم سپاهان اصفهان که در حال حاضر با 27 گل در صدر جدول گلزنان سال 98 واقع شده است با بیان اینکه کسی در خصوص شرایط لیگ به ما جواب نمی دهد، ادامه داد: منتظر هستیم تا فدراسیون معین تکلیف کند. هر چه باشگاه ها فشار می آوردند، اما متاسفانه تصمیم رسمی را اعلام نمی نمایند.

او معتقد است که اگر دغدغه باشگاه ها و بازیکنان برای مسئولان ورزشی مهم بود، زودتر تکلیف لیگ را معین می کردند چون اکنون باشگاه ها و بازیکنان نمی دانند که باید خود را برای فصل آینده آماده نمایند یا اینکه فصل بعد هم تحت تاثیر کرونا برگزار نمی گردد.

زهرا خواجوی: لیگ بانوان برای مسئولان اهمیت ندارد

زهرا خواجوی، بازیکن تیم وچان کردستان و رکوردار گل نخوردن فوتبال ایران هم بحث احترام به بانوان فوتبالیست را پیش کشید و گفت: تا وقتی ما زنان به هم احترام نگذاریم، دیگران هم برای ما احترام قائل نمی شوند، تکلیف لیگ دو، سه و رده های نوجوانان و جوانان مردان معین شده است اما هنوز تکلیف لیگ برتر ما معلوم نیست. این بی نظمی ها کیفیت لیگ بعد را هم پایین می آورد.

این بازیکن که برای فصل آینده خود چند پیشنهاد دارد می گوید از آنجایی که در اختیار تیم وچان کردستان است، نمی تواند به پیشنهادهای خود فکر کند. او معتقد است سایر باشگاه ها، مربیان و بازیکنان هم این شرایط را دارند و تکلیف خود را برای لیگ فصل بعد نمی دانند.

خواجوی با بیان اینکه بلاتکلیفی لیگ نشان دهنده بی توجهی مسئولان به فوتبال بانوان است، گفت: چند ماه است که لیگ بانوان تعططیل شده اما هنوز تصمیمی در خصوص مسابقات نگرفته اند و این نشان می دهد که نسبت به لیگ بانوان بی اهمیت هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعتراض دختران فوتبالیست به بلاتکلیفی لیگ، لطفا به بانوان احترام بگذارید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض دختران فوتبالیست به بلاتکلیفی لیگ، لطفا به بانوان احترام بگذارید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید